مقبره‌ الشعرای تبریز در محله‌ی سرخاب قرار دارد و یکی از گورستان‌های تاریخی این شهر به‌شمار می‌رود.

 

 

آذربایجان شرقی استانی با فرهنگ و تمدن خاص در ایران است که هرساله میلیون‌ها گردشگر برای بازدید از آن راهی این خطه جذاب می‌شوند. این استان دارای طیف گسترده‌ای از صنایع‌دستی و سوغات خوراکی است که در سفر به آنجا می‌توانیم آن‌ها را به یادگار تهیه کنیم. ما در این مطلب بطور جامع و خلاصه به معرفی مهمترین سوغات آذربایجان شرقی پرداخته‌ایم.

 

همه چیز درباره مسجد کبود تبریز

ایران مساجد باشکوه زیادی دارد که هر کدام از آن ها شاهکاری از هنر و معماری اند و در بازدید از آن ها سرشار از احساس معنویت می شوید. یکی از مساجد تاریخی و باشکوه ایران مسجد کبود است، مسجدی که به خوبی معماری پس از اسلام ایران را به نمایش گذاشته وی کی از معدود مساجد آبی دنیاست. چیزی که باعث شده اینجا به مسجد کبود معروف شود وجود کاشی های لاجوردی رنگ است که زیبایی خاصی را برای مسجد به وجود آورده است. این مسجد یکی از دیدنی ترین جاذبه های تبریز است و گردشگران زیادی در سفر به این شهر از آن بازدید می کنند

 

15 شهر عجیب و منحصر به فرد در ایران

هر شهری که در جهان و در هر کشوری که وجود دارد، برای خود خصوصیتی منحصر به فرد دارد. این خصوصیات شاید در شهرهای دیگر در هر کجای این جهان پهناور پیدا شود اما اگر مقیاسمان را به اندازه ی یک کشور خاص محدودتر نماییم، بی شک به مواردی خاص و جالب توجه برخواهیم خورد. در ایران نیز هر شهری به خصوصیتی کاملا مختص به خود شناخته می شود. در این میان شهرهایی هستند که خصوصیاتی منحصر به فردتر و شاید عجیب تر نسبت به دیگر شهرها داشته باشند که دانستن و خواندنش برای هر کسی جالب و شاید البته عجیب باشد.

 

 بهترین مقاصد گردشگری جهان در سال ۲۰۱۸ / سفر به مقاصد ناشناخته

اگر اهل گشت و گذار در فضای مجازی باشید، حتما با وبسایت معروف و معتبر تریپ ادوایزر آشنایی دارید. تریپ ادوایزر که با جغد سبز رنگش شناخته می شود، کاربران بسیاری در سرتاسر دنیا دارد و فضایی را به وجود آورده تا اطلاعات و تجربه گردشگران را در اختیار همگان قرار دهد. به این ترتیب بسیاری می توانند پیش از سفر به مقصدی خارجی و ناشناخته، درموردش تحقیق کنند و نظر دیگر مسافرانی را که آن جا بوده اند بدانند. به این ترتیب تریپ ادوایزر می تواند به راحتی مجموعه ای آماری از علایق و سلیقه آدم های مختلف را به دست آورد. یکی از کارهایی که این وبسایت با این مجموعه اطلاعات انجام می دهد، مشخص کردن محبوب ترین جاذبه ها، رستوران ها، هتل ها، شهرها و ... است.


 

10 مقصد برتر گردشگری غذا در دنیا

می‌توان گفت این روزها غذاها به عنوان برند و نشان جهانی کشورها شناخته می شوند، به طور مثال وقتی نام پاستا را می‌شنوید کشور ایتالیا به ذهن متبادر می شود و یا نام کباب که کشور ایران سرآمد آن است. غذا به عنوان یکی از مهمترین بخشهای سفر محسوب می شود به همین خاطر امروز شاخه جدیدی از گردشگری به نام گردشگری غذا طرفداران زیادی پیدا کرده است. کشورهای توریستی رقابت شدیدی برای جذب گردشگران به واسطه ارائه غذاهای خاص در رستوران های خاص و گاهی عجیب دارند.

ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

 

           

   

رسانه ها

  spansor
   logo enemad